های تک اسپادانا

بازیافت گونی

بازیافت گونی

همانطور که می دانید از گونی های پلاستیکی برای حمل و نگهداری کالا و مواد استفاده می شود. در گذشته ساخت گونی ها با PVC صورت می پذیرفت. اما امروزه روش دیگری جایگزین PVC شده است که به آن PP می گویند. به همین خاطر است که به این گونی ها، گونی های PP نیز می گویند. تفاوت این گونی ها با گونی هایی که در گذشته ساخته می شدند در کیفیتشان می باشد. گونی های جدید با کیفیت تر هستند و لایه های قوی تری نسبت به گذشته دارند.

روند بازیافت گونی

بازیافت گونی نیز مانند سایر بازیافت ها روندی دارد که با جمع آوری شروع می شود. برای انجام این کار در ابتدای کار مواد را جمع آوری می کنند. سپس در مکان هایی که مناسب است آن ها ذخیره و نگهداری می کنند. در این حین به جداسازی و مرتب کردن مواد می پردازند و همچنین آن ها را ضدعفونی می کنند تا کودها و مواد ناسازگار از آن ها جدا شود.

پس از اینکه مرحله جداسازی در بازیافت گونی انجام شد باید آن ها را تکه تکه کرد تا راحت تر بتوان پردازش را انجام داد. تکه کردن گونی ها با دستگاه های خردکن صورت می پذیرد.

بعد از برش زدن گونی ها باید مجدد آن ها جداسازی کرد تا آلودگی های باقی مانده از آن بریزد. جداسازی به گونه های مختلفی می تواند صورت پذیرد. سیستم نوری یکی از این سیستم هاست که امروزه به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است. یکی دیگر از سیستم هایی که در بازیافت از آن استفاده می شود، میز لرزان است که با لرزش خود محتویات را جداسازی می کند.

در مراحل انتهایی بازیافت گونی، به ذوب کردن مشغول می شوند و تمام گونی ها را به دمای 240 درجه می رسانند تا ذوب انجام شود که البته به این کار گرانول پلاستیک هم می گویند.

روند بازیافت گونی به صورتی است که به صورت حلقه ای انجام می شود و می توان آن را بارها و بارها تکرار کرد. به همین علت بازیافت گونی در صرفه جویی هزینه ها تاثیر بسیار زیادی دارد و از هر گونی می توان مجدد گونی های جدیدی تولید کرد.

 

مزایای بازیافت گونی

امروزه بازیافت گونی رواج پیدا کرده است که با این کار می توان مجدد از گونی ها استفاده کرد. بازیافت گونی مزایای بسیاری برای این صنعت دارد که صرفه جویی در هزینه ها یکی از آن ها است. با بازیافت گونی حتی ضایعات نیز کاهش می یابند و دیگر نیازی به مواد اولیه وجود ندارد. همچنین بازیافت گونی باعث می شود که آلودگی های زیست محیطی کاهش پیدا کند که این موضوع سود زیادی را به همراه دارد.

از دیگر مزایای بازیافت گونی می توانیم به استحکام و دوام بالاتر گونی های جدید اشاره کنیم. گونی های جدیدی که تولید می شوند از این لحاظ با کیفیت تر هستند و پس از استفاده می توان مجدد آن ها را بازیافت کرد.

مطمئنا نگه داشتن و بازیافت این گونی ها بهتر از رها کردن آن ها در محیط زیست است. چون این کار همانطور که به سلامت محیط زیست کمک می کند می تواند از نظر مالی نیز شما را تامین کند.

با استناد به این دلایل است که مجموعه های بسیاری اقدام به بازیافت گونی و سایر مواد کرده اند. شما نیز می توانید با خرید و همکاری با مجموعه “های تکنیک اسپادانا” در این سود شریک بوده و از آن بهره مند شوید.