های تک اسپادانا

خرید دستگاه بازیافت

خود کلمه بازیافت به معنای آماده کردن یکسری از مواد برای استفاده مجدد و وارد کردن آن ها به چرخه مصرف است. خرید دستگاه بازیافت و تولید کارخانه های بازیافتی بسیار پررونق تر از قبل شده است. یکسری از این مواد بعد از بازیافت به عنوان مواد اولیه برای تولید استفاده می شوند مانند آهن آلات، شیشه، پلاستیک،کاغذ، مقوا  و از یکسری دیگر به عنوان کمپوست پوست میوه و سبزیجات، تفاله چای یا قهوه و زباله هایی از این دست.

بدلیل اینکه در مدیریت پسماند مبحث بازیافت بسار حائز اهمیت است.  امروزه دستگاه هایی مختلفی برای بازیافت بهینه اکثر مواد در حال طراحی و تولید است. بازیافت مواد در دو نوبیت اولیه انجام می شود. مبدا و مقصد. تفکیک درمبدا در همان سطح شهر از منازل، فروشگاه ها و… جمع آوری می شود و مرحله دوم زمانی است که در کارخانه های بازیافت این زباله دسته بندی می شوند.

  • مواد بالقوه دوباره به مواد اولیه در چرخه تولید برگردند.
  • کاهش مصرف مواد خام و کاهش انرژی
  • کاهش آلودگی هوا ناشی از سوختن مواد و کاهش آلودگی آب ها به دلیل دفن زباله ها
  • کم کردن انتشار گازهای گلخانه ای در مقابل تولیدات خالص

امروزه به صنعت بازیافت طلای کثیف هم گقته می شود. این کار هم برای افرادی که کارخانه بازیافت زباله دارند و هم چرخه تولیدات بسیار سود آور است. در بعضی موارد هزینه های ناشی از بازیافت یکسری از مواد بسیار گران است اما نسبت تولید اولیه یا حتی تهیه خام آن بازهم به صرفه تر خواهد بود.

تفکیک کردن مواد

مرحله اول تفکیک زباله های پلاستیکی، زباله های پلاستیکی شهری توسط پیمانکاران شهرداری تفکیک و سپس برای بارگیری فشرده می شوند. در این مرحله جداسازی یا توسط افراد یا ماشین آلات انجام می شود. دستگاه هایی برای جداسازی درب و لیبل بطری ها موجود است.

آسیاب

در این مرحله اصطلاحا مواد زنده بار وارد و بصورت پرک خارج می شوند. در این مرحله متناسب با نوع مواد زنده آسیاب های مختلفی موجود است از آسیاب پلاستیک چکشی، ناخنی شمشیری و … استفاده می شود. توجه داشته باشید برای سود دهی بالا خروجی دستگاه شماهم باید بالا باشد.

چند نکته برای افرادی که در این مرحله قصد فعالیت دارند، به دلیل حجیم بودن خروجی منابع نزدیک را انتخاب کنید. بازیافت سبدهای میوه بسیار سوده تر است . حتما در تفکیک الویت رنگ  را قرار دهید. از دستگاه های نو مرغوب استفاده کنید. مرغوبیت و تنوع انواع دستگاه ها را می توانید در مجموعه های تک اسپادانا شاهد باشید. متریال موجود در این دستگاه ها ؛ طول عمر آن و رضایت خریداران خود گواه کاملی بر این مسئله است. این دستگاه های به دلیل استهلاک بالایی که دارند باید با متریال مرغوب ساخته شوند و گرنه عمر بسیار کوتاه و ضررهای مالی بسیاری برای خریداران خواهند داشت.

شستن و خشک کردن پرک ها

در این مرحله از دستگاه های مخصوص شستشو و خشک کردن پرک استفاده می شود، افرادی که در تولید گرانول پلاستیک یا ساخت قطعات پلاستیک هستند به این دستگاه نیاز خواهند داشت. معمولا از خاصیت روآبی یا زیر آبی بودن پلاستیک ها برای جداسازی آن ها استفاده می شود. نکته بسیار حائز اهمیت در این مرحله خشک شدن کامل و دقیق پرک ها است این امر حتی منجر به تناژ بالای خروجی هم خواهد شد. اگر بدنبال خروجی شفاف و تمیز هستید بهتر است حتما از سانتریفیوژها برای خشک کردن کامل و  آبگیری استفاده کنید.

  •  
 

کندر پلاستیک

کندر همان فشرده سازی است و اختصاصا برای پرک های گونی مورد استفاده قرار می گیرد.

گرانول

به پرک ها یا کندر هایی که یکدست می شوند گرانول گفته می شود. دستگاه های اکسترودر یا اکسیدور، و حتی نمونه هایی اختصاصی تر آن مثل اکسیدور زنده خور دستگاه هایی هستند که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرند. مواد در این دستگاه ها کامل ذوب شده و رشته ای خارج می شوند که پس از سرد شدن کامل خرد شده و به گرانول تبدیل می شوند. بهتر است قبل از خرید دستگاه برای گرانول کردن نوع پلاستیکی که می خواهید گرانول کنید را اعلام کنید. مجموعه های تک اسپادانا کار را برای شما راحت کرده است شما قبل از هر خریدی برای کسب اطلاعات بیشتر و بهتر می توانید باز مشاوره کاملا رایگان و تخصصی کارشناسان بخش فروش برای داشتن انتخابی درست و بهتر استفاده کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید اگر محصول نهایی شما کیفیت خوبی داشته باشید پیدا کردن مشتری اصلا کاری ندارد. ضامن یک محصول نهایی خوب هم داشتن دستگاه های ساخته شده با متریال مرغوب است. همانطور که قبلا هم اشاره دستگاه بازیافت استهلاک بالایی دارند که فرسودگی سریعتری برای دستگاه ایجاد می کنند. حال اگر این دستگاه های با  مواد مرغوب هم تولید نشده باشند نتیجه ضرر بسیار برای فردی است که عمل بازیافت را انجام می دهد. های تک اسپادانا همیشه در تلاش برای بروز تر کردن دستگاه های بازیافتی و رضایت روز افزون خریداران خود خواهد بود.